Kuşadası Devlet Hastanesi Acil Servis Çalışanlarına Teşekkürlerimle

Kuşadası Devlet Hastanesi Acil Servis Çalışanlarına Teşekkürlerimle
Yayınlama: 20.09.2023 19:54
A+
A-

Sağlık çalışanlarına şiddetin her geçen gün arttığı bir dönemde, yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak ve teşekkür etmek istiyorum.

“16 Eylül 2023 Cumartesi günü 88 yaşındaki babam Kuşadası’nda evde düşerek kafasından yaralandı.112 Acil yardımı aramamdan çok kısa bir süre sonra (Ambulansın sevk edildiği Kuşadası merkeze 7-8 km uzaklıktayız) Ambulans ulaştı. Hani hepimizde olur ya o anlarda ambulansın gelme süresinin çok uzadığını düşünürüz,ekip öyle hızlı geldi ki bunu düşünme şansım dahi olmadı.

112 acil yardım ekibi kafadaki travma nedeni ile Kuşadası devlet hastanesine götürmeye karar verdi, ve yine çok kısa bir süre içinde Kuşadası Devlet Hastanesi acil servisine ulaşıldı.

Acil servise girişten itibaren o sağlık çalışanlarının sevgi ve şefkatle babam ve diğer hastalarla ilgilendiğini görünce, bu cansiperane çalışan insanlara neden şiddet uygulandığını düşünmeden edemedim.

Yüzlerce hastaya şifa olmak adına çabalayan ekibin, hiç öf-püf demeden hasta yakınlarını bilgilendirdiğini, hasta yakınlarına moral verdiğine şahit oldum.

Babama yapılan ilk müdahale sonrası Tomografi çekilmesine karar verildi. Tek bir eleştirim Sağlık Bakanlığına olacak “Ne yazık ki hastanenin tomografi cihazının bozuk olması nedeni ile Söke Devlet hastanesine yönlendirildik ve tomografi çekimi sonrası tekrar Kuşadası Devlet Hastanesine geri dönüş yaptık”. Kuşadası gibi yerli ve yabancı turistin yoğun olarak bulunduğu bir turizm kentinde Tomografi cihazının bozuk olmasını açıkçası ben doğru bulmadım. Eminim bu geçici bir durumdur ve mutlaka en kısa sürede çözüm bulunur.

Teşekkür ederim

16 Eylül 2023 Cumartesi günü yaklaşık olarak saat 16:15’den sonra Babama müdahale eden Kuşadası devlet hastanesi acil servisinde görevli Kadın doktorumuza (Ne üzücü ki ismini o panikle alamadım) hemşirelerimize,hastane çalışanlarına,sonrasında yine Kuşadası devlet hastanesi acil servisinde görevli, tomografi raporunu değerlendiren,son kontrolleri yapan ve babama “Dedeciğim” diye hitap eden , sevgiyle,şefkatle ilgilenen ve taburcu olmasına karar veren genç erkek doktorumuza( ne yazık ki bu doktorumuzun da ismini almamışım) sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki sizlere yapılan birçok haksızlığa rağmen sevgi ve şefkatle sağlık dağıtmaya devam ediyorsunuz…Minnettarım,minnettarız…

Medya Siyaset Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni. İş İnsanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.