Laiklik Meclisi’nden son gelişmelere ilişkin basın toplantısı

Laiklik Meclisi’nden son gelişmelere ilişkin basın toplantısı
Yayınlama: 05.01.2024 20:30
A+
A-

Sözcülüğünü YARSAV kurucu başkanı, hukukçu ve siyasetçi Ömer Faruk Eminağaoğlu,Avukat Berkay Çelen ve Umut Kuruç‘un yaptığı Laiklik Meclisi ülkemizde yaşanan son gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenliyor.

7 Ocak 2024  Pazar günü Ankara’da yapılacak olan basın toplantısı ile ilgili Laiklik Meclisi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Ülkemizin içinde bulunduğu durum karanlık bir tabloya işaret etmektedir. Son dönemde hilafet ve şeriat çağrılarında cisimleşen çok yönlü gelişmelerle karşımıza çıkan ve siyasi iktidarın da arkasında durduğu açık olan bu tablo Cumhuriyet’in ve laikliğin tamamen tasfiyesi girişimi olarak ele alınmalıdır.

Anayasa’nın askıya alındığı, TBMM’nin tamamen işlevsiz hale getirildiği, çok yönlü saldırıları kapsayan ve “istibdat rejimi” olarak tanımlanabilecek yeni rejimin en önemli hedeflerinin laiklik ve Cumhuriyet olduğu açıktır.

Bu bağlamda Laiklik Meclisi olarak gerici, hilafet yanlısı, şeriatçı çıkışlarla birlikte son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerimizi ve mücadele başlıklarımızı açıklayacağımız basın toplantısına tüm duyarlı kamuoyunu ve basın mensuplarını davet ediyoruz.

Basın toplantısında aynı zamanda Laiklik Meclisi İzleme Merkezi tarafından hazırlanan ve 8 Ocak 2024 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşılacak olan “2023 Türkiye Laiklik İhlalleri Raporu” ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Basın toplantısı:
Yer: Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (Kavaklıdere Mah., Paris Cd., No:14, Çankaya/ANKARA)
Tarih: 7 Ocak 2024 – Pazar
Saat: 13:30″

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi