Lütfü Savaş’tan Medya Siyaset tv canlı yayınında dikkat çeken açıklamalar

Lütfü Savaş’tan Medya Siyaset tv canlı yayınında  dikkat çeken açıklamalar
Yayınlama: 15.02.2023 13:00
Düzenleme: 15.02.2023 13:22
A+
A-

Medya Siyaset TV ‘Deprem Özel Yayınında’ Genel Yayın Koordinatörü Hatice Topçu’nun canlı yayın konukları Depremi Hatay’da yaşayan     N Gazete kurucusu Gazeteci Yazar Nuray Başaran ve Yerel Yönetimler Uzmanı-Yazar Orhan Selim Bayraktar oldu.

Canlı yayının ilerleyen dakikalarında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş programa bağlanarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Hatice Topçu’nun “Hatay büyük Atatürk’ün “Hatay benim şahsı meselemdir” dediği ve o süreçte çok ciddi çalışmaların yaşandığı, çok güzide bir kentimiz. Deprem sonrasında göçler olmaya başladı. Göçler ne düzeyde, göçler Hatay için bir ulusal güvenlik sorunu oluşturur mu?” sorusuna verdiği cevapta Lütfü Savaş şunları söyledi:

“Sizin de ifade ettiğiniz gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kırk asırlık Türk yurdu” dediği bu yurt Türklerindir, bizimdir, bundan sonra da bizim olacaktır. Hem hükümet, hem de bizlerin çabalarıyla tekrar insanlar buraya geleceklerdir. Yani dünya var oldukça Türk’ün olarak kalmaya devam edecektir. Bu konuda hiç kuşkum yok. İşimiz zor ama imkansız değil. Bu imkansız olmayan zor işi başaracağız. Hiç bir şekilde umudumuzu kaybetmeyeceğiz. İnsanlarımızı Hatay’a geri çağıracağız.”

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.