Moskova’da yaşanan kanlı terör eylemi ile ilgili Türker Ertürk’ten dikkat çeken açıklama

Moskova’da yaşanan kanlı terör eylemi ile ilgili Türker Ertürk’ten dikkat çeken açıklama
Yayınlama: 23.03.2024 16:45
A+
A-

Rusya’nın başkenti Moskova’da kamuflajlı kişiler dün akşam bir konser salonunda saldırı düzenledi. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), saldırıda en az 115 kişinin öldüğünü duyurdu. Rus yetkililer saldırının ardından en az 100 kişinin yaralandığını, 60’ının durumunun ağır olduğunu açıklamıştı.

“AMAÇ RUSYA-UKRAYNA SAVAŞININ BİTMESİNİ ENGELLEMEK”

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk , X hesabından  konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.Ertürk yaşanan olaydan dolayı üzüntülerini dile getirirken “Amaç Rusya-Ukrayna Savaşının bitmesini engellemek ” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Bu saldırı sıradan bir terör olayına benzemiyor. Amaç Rusya-Ukrayna Savaşının bitmesini engellemek ve bunun üzerinden NATO-Rusya Savaşı’na evirilmesini sağlamak gibi gözüküyor. Çünkü Ukrayna savaşı kaybetti, tüm cephelerde çözülüyor ve cephelere gönderecek Ukraynalı bulunamıyor.

Diğer belirleyici neden; 5 Kasım 2024’de yapılacak olan ABD Başkanlık seçimi ve şimdilik gözükenin seçimi Trump’ın kazanacağı. Trump’ın ise Rusya-Ukrayna Savaşı’nı bitirmek istediği biliniyor, çok defa açıkça ifade etti. ABD’deki derin yapının ve askeri endüstriyel kompleksin ise savaşın bitirilmesini istemediği de biliniyor.

Böyle bir ortamda Türkiye adımlarını çok dikkatli atmalı, ekonomik iflas ve acil kredi ihtiyacını karşılama endişesi bizi böyle bir savaşın oyuncusu asla yapmamalı ve Montrö Boğazlar Sözleşmesine sıkı sıkı bağlı kalmalıdır.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi