Muharrem İnce: CHP’de CHP çizgisinde olan danışman yok desem yeridir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Esad’la bir an önce görüşmesi gerektiğini belirten Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Görüşme demiyoruz” dedi.

Muharrem İnce: CHP’de CHP çizgisinde olan danışman yok desem yeridir
Yayınlama: 02.12.2022 13:44
A+
A-

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Edirne’de bir otelde basın toplantısı düzenledi. Türkiye’deki Suriye vatandaşlarının ülkelerine gönderilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Esad ile bir an önce görüşmesi gerektiğini ifade ederek “Görüşme demiyoruz, bir an önce görüş. İlk kez söylüyorum ben Esad’a mektup yazdım. Görüşmedi benimle, görüşse söyleyecektim bunları” diye konuştu.

“SİZ BANA BİR AKIL VERİN”

6’lı Masa’nın son zamanlarda ilginç şeyler açıklamaya başladığını ve bunları şaşkınlıkla izlediğini belirten İnce, şunları söyledi:

– Eşgüdüm kurulu oluşturacaklarmış, 6 genel başkandan oluşan, bu eşgüdüm kurulu cumhurbaşkanını yönetecekmiş. Ya siz böyle bir adam bulabilir misiniz? Aday yapacaklar, o aday 50+1 alacak, cumhurbaşkanı seçilecek, bu kişi sonra dönecek 6’lı Masa’ya “Arkadaşlar ben yönetemem, siz bana bir akıl verin, ben de yöneteyim.” diyecek.

BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ

– Siz o kadar güçlü adamsanız biriniz aday olun, kazanın. Demek ki siz kendinize güvenemiyorsunuz, “Kazanamam” diyorsunuz, o kişi sizi neden dinlesin, sizin emir eriniz mi, yaveriniz mi? Bir kişiyi buldular aday yaptılar, sonra o kişinin kafası basmayacak, 6’lı Masa buna talimat verecek “Haydi cumhurbaşkanı, şöyle yap, böyle yap.” Böyle bir şey olamaz.

ERDOĞAN’A ÇALIŞIYORLAR

– Peki 6’lı Masa’da oturanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaklarsa cumhurbaşkanı, yardımcılarından mı talimat alacak, 6’lı Masa’da oturanlar milletvekili olacaksa cumhurbaşkanı, yasamanın üyesi olan milletvekilinden talimat alır mı? 6’lı Masa’nın çözüm falan ürettikleri yok, milleti oyalıyorlar, kendilerine güvenleri yok, proje üretmiyorlar, iş olsun diye zamanı geçiriyorlar, doğrudan Erdoğan’a çalışıyorlar.

RAYINDAN ÇIKTI

Eski partisi CHP’yle, CHP’nin ilkeleriyle ve teşkilatlarıyla bir problemi olmadığını ancak CHP’nin yönetimiyle problemi olduğunu dile getiren Muharrem İnce, “Problemim tepedeki yöneticilerle… Son yıllarda şirazeden çıktı, rayından çıktı.” dedi.

“İTHAL DANIŞMAN” TEPKİSİ

Bir basın mensubunun “Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel’in danışmanlarından Jeremy Rifkin’in CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğu” yönündeki sorusuna İnce, “Sayın Kılıçdaroğlu’nda ithal danışman bir tane değil ya çok var yani, CHP çizgisinde olmayıp orada danışmanlık yapan o kadar çok var ki, CHP çizgisinde olan danışman yok desem yeridir.” yanıtını verdi.(SÖZCÜ)

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.