Mustafa Sarıgül’den Kemal Kılıçdaroğlu’na destek

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti. Sarıgül, “Türkiye’yi demokratik parlamenter sisteme taşıyacak en doğru aday Kemal Kılıçdaroğlu’dur” sözleriyle desteğini açıkladı.

Mustafa Sarıgül’den Kemal Kılıçdaroğlu’na destek
Yayınlama: 06.04.2023 15:10
A+
A-

Sözcü Gazetesinden Cem Yıldırım’ın yaptığı habere görer,Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığının ilanından sonra başladığı siyasi parti ziyaretlerine Türkiye Değişim Partisi ile devam etti.

Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezi’nde görüşen iki lider daha sonra kameraların karşısına çıktı. İlk sözü alan Kemal Kılıçdaroğlu, “Güzel bir görüşme oldu. Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin bir bahar havasına ihtiyacı var. Halil İbrahim sofrasını büyütmemiz lazım. Birlikte demokrasiyi inşa etmemiz lazım” dedi.

“EN DOĞRU ADAY KILIÇDAROĞLU”

Kılıçdaroğlu’nun ardından söz alan ev sahibi Mustafa Sarıgül ise şunları söyledi:

* Türkiye Cumhuriyetimizin inşallah 13. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu’nu ağırlamaktan mutlu oldum. Ne zaman bir araya gelsek Türkiye’nin sorunlarını konuştuk.

* Türkiye Değişim Partisi olarak demokratik parlamenter sistemden yanayız. Türkiye’yi demokratik parlamenter sisteme taşıyacak en doğru aday Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

* Armudun sapı, üzümün çöpü deme zamanı değil, şimdi birleşme bütünleşme zamanıdır. 14 Mayıs seçimlerinde kardeşlik ruhu kazansın, toplumsal barış kazansın.

İKİNCİ ADRES DSP OLDU

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun Sarıgül’ü ziyaretinin ardından gün içindeki ikinci adresi Demokratik Sol Parti (DSP) oldu. Kılıçdaroğlu ile DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Genel Merkezi’nde gerçekleştirdikleri görüşme sonrası kısa bir basın açıklaması yaptı. İki lider ziyaret nedeniyle memnuniyetlerini dile getirdi.

DSP’nin ‘kardeş parti’ olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki ekonomik durumu, yapılması gerekenleri konuştuklarını belirtti.

“Türkiye’deki ekonomik açmazlar, yapılması gerekenler konusundaki düşüncelerinde paylaşıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bütün vatandaşlarımız şundan emin olsun. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Öz gücüyle sorunlarını aşabilecek bir ülke. Hiç kimsenin karamsarlığa kapılmasına gerek yok. İnşallah göreceksiniz 15 Mayıs’ta yeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Baharı göreceğiz, kucaklaşmayı göreceğiz. Huzuru göreceğiz, farklı düşüncelere saygıyı göreceğiz. Siyasi partiler arasındaki önerilerin ne kadar sağlıklı dinlendiğini göreceğiz” diye konuştu.

“TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’YE BAĞLILIĞIMIZLA ÇALIŞIYORUZ”

Kılıçdaroğlu’na ziyaret için teşekkür eden DSP lideri Aksakal ise “Onursal genel başkanımız Bülent Ecevit’ten aldığımız öğretiyle milliyetçi, vatansever, emekten yana sol politikalarımızla 100 yıllık cumhuriyet değerleri ve bölünmez bir bütün olarak tam bağımsız Türkiye’ye bağlılığımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz.” dedi.

“HAYIRLI BAŞARILI SONUÇLAR ELDE ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ”

DSP için vatan ve bayrak kavramlarının çok önemli olduğuna vurgu yapan Aksakal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kıbrıs, Mavi Vatan çok önemlidir. 14 Mayıs’ı bir önceki seçimlerden ayıran özellik küresel emperyalist yapılarla kadim Türk milleti arasında bir seçim olduğudur.

Cumhuriyetimizin yüz yıllık geçmişiyle hesaplaşmak isteyenlere DSP gerekli karşılığı her zaman vermiştir.

Sayın cumhurbaşkanı adayımıza çıktığı yolda hayırlı, başarılı sonuçlar elde etmesini temenni ediyorum”

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/son-dakika-sarigulden-kilicdarogluna-tam-destek-7645531/?utm_source=anasayfa&utm_medium=free&utm_campaign=alt_surmanset

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi