“Recep Yazıcıoğlu” Namıdiğer “Süper Vali..”

“Recep Yazıcıoğlu” Namıdiğer “Süper Vali..”
Yayınlama: 08.09.2022 00:19
A+
A-

Bugün aramızdan ayrılışının 19. seneyi devriyesidir..

Ezber bozan sıra dışı bir vali olduğu için dönemin iktidarı tarafından 2 Ekim 1999 günü kızağa alınarak uzun bir süre merkez valisi olarak görev yapmak zorunda bırakılmıştır..

Lakin pasifize edilmesini içine sindirememiş ve çarpık düzeni anlatmak üzere Anadolu yollarına koyulmuştur..

Biz dostlarıyla birlikte her hafta bir vilayet gezerek ülkenin durumu ve gidişat hakkında onlarca seminer vermiştir..

AKP’nin 2002’de iktidara gelmesiyle birlikte bu çalışmaların önünü kesmek için 20 Şubat 2003 tarihinde Denizli Valisi olarak göreve atanmıştır…

Göreve gelir gelmez eskiden olduğu gibi yine önemli projelere imza atmaya başarmış, memuriyetine rağmen korkusuzca mevcut hükümeti eleştirmekten de geri durmamıştır..

Recep Yazıcıoğlu ile birlikte uzun bir süredir ülkeyi düzlüğe çıkaracak yeni bir parti kurma çalışması yürütüyorduk..

Denizli valisi olduğu süre zarfında senelik iznini kullanmak üzere Antalya’ya gitmişti. Şahsımı telefonla arayarak rahatsızlandığını ve sebebini araştırmak üzere 2 Eylül 2003 tarihinde Ankara’ya gitmek üzere yola çıkacağını beyan etmişti..

Maalesef belirttiği gün yola çıktı ve Eskişehir yolu üzerinde Temelli Mahallesi yakınlarında geçirdiği şüpheli bir trafik kazası sonucu ağır yaralanarak acilen Ankara’ya kaldırıldı. Ne yazık ki tedavi altına alındığı hastanede kurtarılamayarak 08 Eylül günü hayatını kaybetti ve tüm sevenlerini üzüntüye boğdu..

Rahmetli Yazıcıoğlu Tokat, Aydın, Erzincan ve Denizli eski valisi olarak görev yaptığı dönemlerde güçlü kişiliği, mütevaziliği, insan sevgisi, halka olan yakınlığı, sıra dışı fikirleri, geniş ufku, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, eğitim seferberliği ve her şeyden önce vatanına olan hizmet aşkıyla tanınan son derece dürüst bir şahsiyetti. Nasıl Vali olunur sorusunun ve süper Vali tanımının tam karşılığı olan iyi bir devlet adamıydı.

Kendisiyle Anadolu’yu dolaşmış, yerinde incelemeler yaparak birlikte konferanslar vermiş, ülkemizin gelişmiş dünya ülkeleri standartlarında yönetilmesine ilişkin yönetim projeleri hazırlamış bir dava arkadaşı olarak bugün bu birlikteliğin onurunu yaşıyorum.

Eğer ki aramızdan ayrılmasaydı birlikte kurmayı planladığımız siyasi partinin genel başkanı sıfatıyla ülkeye önemli hizmetler yapmak üzere bir hizmet seferberliği başlatmış olacaktık..

Onun sağlığında birlikte tasarlamış olduğumuz milli projeleri 2015 yılında arkadaşlarımla birlikte kurmuş olduğumuz parti (AP) ile hayata geçirmek üzere faaliyetlere başladık ve büyük çabalar ile partimizi seçime girebilecek partiler arasına taşıdık.

Rahmetli Yazıcıoğlu Türkiye için çok büyük bir kayıptır ve şüpheli ölümünün üzerindeki sır perdesi henüz aralanmamıştır.!

Eski dostum, siyasi çalışma arkadaşım, örnek Vali, Türkiye sevdalısı büyük dava adamı rahmetli Yazıcıoğlu’nu aramızdan ayrılışının 19. yılında özlemle yad ediyorum..

Kendisine Allah’tan rahmet, acılı eşi ve kıymetli evlatlarına bir kez daha sabırlar diliyorum.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun..

Dr. Vecdet Öz

Vecdet Öz 1959 yılında Samsun'un Çarşamba ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde yüksek lisans tahsili gören Öz, doktorasını aynı üniversitenin Adli Tıp Enstitüsü'nde tamamlamıştır.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde akademisyenlik görevi üstlenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2015'te ise 2009'da kapanan Adalet Partisi'ni kurmuştur. O zamandan bu yana partinin genel başkanlığını yürütmektedir
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.