Rifat Serdaroğlu doğruyu söylemiyor, Vecdet Öz’de buna göz yumuyor…Bu sadece Türkiye’de olur

Rifat Serdaroğlu doğruyu söylemiyor, Vecdet Öz’de buna göz yumuyor…Bu sadece Türkiye’de olur
Yayınlama: 21.06.2023 22:18
A+
A-

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ve Sivas Katliamı döneminin Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu bugün yaptıkları basın toplantısında Adalet Partisi ve seçime girme yeterliliği kazanamayan, kurucularının çoğunluğunun istifa ettiği çok az yerde teşkilatlanmış olan Doğru parti ile birleşme kararı aldıklarını açıkladılar.

1993 yılında Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanlığı seçilmesi nedeni ile boşalan DYP Genel Başkanlığına,Demirel’e rağmen Tansu Çiller’in gelmesi için büyük çaba sarf eden ,Çiller’in genel başkan ve  başbakan olmasından sonra sağlıkla ilgili uzak yakın hiç bir alakası olmamasına rağmen Sağlık Bakanlığına atanan Rifat Serdaroğlu 25 Ağustos 2020’de Doğru Partiyi kurduğunu ilan etti.

Serdaroğlu o günden bu yana yazdığı köşe yazılarında,katıldığı televizyon programlarında,sosyal medya hesaplarında ve parti resmi web sitesinde “Doğru Parti Genel Başkanı” unvanını kullanmaya başladı. Genel Başkan unvanıyla ATA İttifakında yer aldı ancak sonra ayrıldı.Muharrem İnce ,Ümit Özdağ,Kemal Kılıçdaroğlu ve Vecdet Öz ile yine Doğru Parti Genel başkanı unvanını kullanarak görüşmelerde bulundu.

YARGITAY’A GÖRE RİFAT SERDAROĞLU DOĞRU PARTİ GENEL BAŞKANI DEĞİL

CİMER’e 27 Nisan 2022 tarihinde yapılan bir başvuruyu 23 Haziran 2022 tarihinde cevaplayan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Sicil Bürosu “Doğru Parti’nin genel başkanının şu an itibarıyla bulunmadığını” belirtti. Sitemizde Yargıtay’dan gelen bu cevap üzerine haber yapılarak kamuoyu bilgilendirildi.

Bu haber sonrası Doğru Partiden her hangi bir açıklama yapılmadığı gibi Serdaroğlu genel başkan unvanını kullanmaya devam etti.

ATA İttifakının kurulması aşamasında konuyla ilgili haber merkezimizin ulaştığı Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz Serdaroğlu’nun aldığı mahkumiyetler nedeni ile siyasi yasaklı olduğunu, bu nedenle Doğru Partinin genel başkanı olmadığını bildiklerini, kendisiyle parti temsilcisi olarak görüştüklerini bunun çokta önemli olmadığını ifade etmişti.

ADI ADALET OLAN PARTİNİN GENEL BAŞKANI SUÇU ÖRTBAS MI EDİYOR?

Haber merkezimizin konuyla ilgili görüş aldığı Avukat Burak Mengü,Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Sicil Bürosunun “Doğru Parti’nin genel başkanının şu an itibarıyla bulunmadığını” belirten yazısını değerlendirdi

Mengü “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yazısında çıkan sonuç Doğru Partinin bir genel başkanı olmadığı. Dolayısıyla  Rifat Serdaroğlu olmayan bir unvanı kullanıyor.  TCK 158-1/D maddesi çok açık.“Kamu kurum ve kuruluşlarının, kamu meslek kuruluşlarının, siyasi parti, vakıf veya dernek tüzel kişiliklerinin araç olarak kullanılması suretiyle,”  Nitelikli Dolandırıcılık suçu işleniyor” ifadelerini kullandı.

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.