Serdaroğlu’ndan Ümit Özdağ ve Sinan Oğan’a ŞOK suçlamalar

Serdaroğlu’ndan Ümit Özdağ ve Sinan Oğan’a ŞOK suçlamalar
Yayınlama: 12.03.2023 21:37
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Genel Merkezinde dün yapılan törenle Ata İttifakı’nı ve Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının  eski MHP’li Sinan Oğan olduğunu açıkladı.

Ümit Özdağ’ın,Sinan Oğan’ın adaylığını açıkladığı sıralarda, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla, yazdığı köşe yazılarıyla aylardır Cumhur ittifakından çok Millet İttifakına hakarete varan eleştiriler getiren, Yargıtay’a göre Doğru Partinin Genel Başkanı olmadığı halde kendisini kamuoyuna parti genel başkanı olarak tanıtan,Tansu Çiller döneminin Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu“ 3. bir cumhurbaşkanı adayı çıkarmanın, Cumhur İttifakı’na hizmet etmek anlamına” gelir açıklaması yaparak Ata İttifakından çekildiklerini açıkladı.

‘SERDAROĞLU:OĞAN BİZİ ZİYARETE GELMEDİ’

“3. bir cumhurbaşkanı adayı çıkarmanın, Cumhur İttifakı’na hizmet etmek anlamına gelir” diyerek ittifaktan çekildiğini açıklayan ama aylardır kendi adaylarını çıkaracaklarını ve Millet İttifakının PKK ve FETÖ destekli olduğunu iddia eden Rifat Serdaroğlu’nun yaptığı bu açıklama kamuoyunda hiç inandırıcı gelmedi.Sinan Oğan’ın ittifak içinde Serdaroğlu’nu istemediği biliniyordu.

Serdaroğlu bugün ağzındaki  asıl baklayı çıkardı. Yazdığı köşe yazısının konuyla ilgili bölümünde Sinan Oğan’ın partilerine hiç ziyarete gelmediği vurgusunu yaptı.

Rifat Serdaroğlu yazısının ilgili bölümünde şunları söyledi:

“…Son gün, DOĞRU Parti Genel Merkezini hiç ziyaret etmeyen, bizimle hiç görüşmeyen birini, ittifakın adayı olarak karşımıza çıkarttılar!
Yapılmak istenen, Bahçeli sonrası MHP Genel Başkanlığı için adam hazırlamak ve kazanamayacak birini CB Adayı gösterip, dolaylı olarak Erdoğan’a destek olmaktı!

DOĞRU Parti Başkanlık Divanı olarak toplandık ve böyle bir oyunun içinde olmayacağımızı açıkladık, ittifaktan çıktığımızı duyurduk.”

KONU İLE İLGİLİ HABER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi