Siyaset Bilimci Mehmet Emir Aksoy’dan İYİ Partiye Çağrı

Siyaset Bilimci Mehmet Emir Aksoy’dan İYİ Partiye Çağrı
Yayınlama: 07.09.2023 18:59
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinden başarısızlıkla çıkan İYİ Partinin Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerde 81 ilde de aday çıkaracaklarını açıkladı.

Meral Akşener katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada seçimlerin kaybı halinde tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu belirterek “Bedelini ödeyeceğim. Biz bu partiyi CHP’nin adaylarını seçtirmek için kurmadık” ifadelerini kullandı.

“ETİK OLAN İSTİFA ETMELERİ”

2019 yerel seçimlerinde bir çok yerde CHP ile ittifak yapan İYİ Parti, CHP’nin kazandığı özellikle Ankara,İstanbul ve İzmir gibi büyük şehir belediyelerine belirlenen kontenjanlar dahilinde üst düzey yöneticiler görevlendirdi.

Bu isimler arasında 14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti kontenjanından İstanbul milletvekili seçilen parti kurucusu Ahmet Ersagun Yücel,2019 yerel seçimleri sonrası Meral Akşener tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesine ait İZDOĞA AŞ’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

İYİ Partinin yerel seçimlere tek başına girme kararı alması sonrası CHP’li belediyelerde İYİ Parti kontenjanından koltuklara oturtulan isimlerin durumlarının ne olacağı tartışma konusu oldu.

Siyaset bilimci Mehmet Emir Aksoy bu isimlerin etik kurallar gereği derhal istifa etmeleri gerektiğini ifade etti.

Aksoy açıklamasında şunları söyledi:

“İYI Parti ve CHP’nin tamamıyla ipleri koparması itibarıyla, CHP Belediyelerinde görev yapan IYI Partili genel müdürler, etik gereği görevlerinden istifa etmeleri onurlu bir hareket olacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.