Suçu Vatanı Savunmak…”Ümit Yalım Yargılanıyor”

Suçu Vatanı Savunmak…”Ümit Yalım Yargılanıyor”
Yayınlama: 18.12.2023 15:29
A+
A-

Türkiye’ye ait Ege denizinde bulunan adaların işgalini, uzun yıllardır gündeme getiren belgelerle  birlikte tüm gerçekleri ortaya koyan Milli Savunma Bakanlığı eski genel sekreteri Ümit Yalım yargılanıyor.

MSB Eski Genel Sekreteri Ümit YALIM’ın, Cumhuriyet Savcılıklarına Suç Duyurusu olarak gönderdiği ve toplumsal farkındalığı sağlamak için basın, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler ile paylaştığı, “Süleyman Soylu, Yunan vatandaşı vali ve belediye başkanlarını neden görevden almıyor” başlıklı yazı dava konusu yapıldı. Ümit Yalım’a, kamu görevlisine hakaretten dava açıldı.

Yazıda adı geçen ve eleştirilen kişilerden biri olan Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in, Avukatı Alaaddin Varol’un (AKP Eski Çankaya İlçe Başkanı)  yaptığı şikayet üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma açıldı. Ümit YALIM tarafından savcılığa gönderilen belge ve yazılarda yapılan eleştirinin gerçek ve somut vakalara dayandığı ve uyuşmazlıkla bağlantılı olduğu ispatlandı.

“MİLLİ DAVAYA VE DURUŞMAYA DAVET” 

Yapılan basın açıklamasında duruşmanın 19 Aralık Salı günü  Sıhhiye’de bulunan Ankara adliyesinde 33. Asliye Ceza Mahkemesi salonunda saat 10:10’da başlayacağı belirtilirken duruşmaya basın mensupları ve vatandaşlar davet edildi.

ÜMİT YALIM MEDYA SİYASET TV EKRANLARINDA YAŞANAN TÜM GELİŞMELERİ ANLATTI

Ümit Yalım geçtiğimiz günlerde Medya Siyaset TV’de yayın grubumuz genel yayın yönetmeni Murat Selamoğlu’nun canlı yayın konuğu oldu. Yalım işgal altındaki adalarımızla ilgili tüm gerçekleri anlattı.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi