Türker Ertürk :Filistin davasına insani ve ahlaki nedenlerle destek veriyorum

Türker Ertürk :Filistin davasına insani ve ahlaki nedenlerle destek veriyorum
Yayınlama: 22.10.2023 15:47
A+
A-

İsrail-Hamas çatışmalarının 16.gününde İsrail’in Gazze’de bulunan hastaneyi vurmasıyla şiddetini artırarak devam ediyor.

İsrail’in kara operasyonu hazırlıkları sürerken, Gazze’ye bombardıman gece boyu sürdü.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre İsrail ordusunun savaş uçakları ve topçu ateşiyle Gazze’ye gece boyu düzenlediği saldırılarda 100’den fazla Filistinli yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Yaşanan bu gelişmeler nedeni ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların 15. gününde sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.Bahçeli, 24 saat içinde ateşkes sağlanmaması durumunda, Türkiye’nin gereği neyse onu yapmasının gerektiğini söyledi.

Bahçelinin bu açıklamasına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dan da destek geldi.Karamollaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sayın Devlet Bahçeli’ye Filistin konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKER ERTÜRK:FİLİSTİN DAVASINA İNSANİ VE AHLAKİ NEDENLERLE DESTEK VERİYORUM’

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk X hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Filistinli bazı liderlerin ve örgütlerin geçmişte Azerbaycan, Uygur ve Kıbrıs Türkünün haklı davalarına destek vermediklerine vurgu yayan Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“İnsani ve ahlaki destek mütekabiliyet esasına dayandırılamaz. Geçmişte insani ve ahlaki tepki göstermemiş insanlara ve toplumlara bile insani ve ahlaki nedenlerle destek verilir ve verilmelidir.

Bugün Filistin davasının önde gelen liderleri ve örgütleri geçmişte Azerbaycan, Uygur ve Kıbrıs Türkünün haklı davalarına destek vermemelerine, soykırıma uğratılma girişimlerine tepki koymamalarına ve Osmanlı geçmişimiz nedeniyle Türklere soğuk bakmalarına rağmen İsrail’in Filistin’deki insanlık dışı uygulamalarını kınıyorum ve Filistin davasına insani ve ahlaki nedenlerle destek veriyorum.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.