Türker Ertürk’ten Fenerbahçe ve Galatasaray’a teşekkür

Türker Ertürk’ten Fenerbahçe ve Galatasaray’a teşekkür
Yayınlama: 29.12.2023 21:49
A+
A-

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan 2023 Turkcell Süper Kupa maçı öncesi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün pankartı ve tişörtlerine izin verilmemesi üzerine kriz yaşandı.

Suudi yetkililer, Süper Kupa maçı öncesi Atatürk posterine, ‘Yurta Sulh, Cihanda Sulh’ pankartına ve Atatürk tişörtlerine izin vermediler.

Kararın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Kupa’nın oynanıp oynanmayacağına yönelik toplantıda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantıda bir araya geldi. Yapılan toplantının ardından Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaşmaya çıkmama kararı aldı. İki takım arasında oynanacak mücadele iptal edildi.

TÜRKER ERTÜRT’TEN FENERBAHÇE VE GALATASARAY’A TEŞEKKÜR

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk X hesabından yaptığı açıklamada Galatasaray ve Fenerbahçe’ye teşekkür ederken “Çöl bedevilerine para için teslim olmamanız her türlü takdirin üstündedir” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Fenerbahçe ve Galatasaray, sizleri Atatürk’ten, ulusal onurumuzdan ve ilkeli duruşunuzdan ödün vermediğiniz için kutluyoruz. İyi ki varsınız. Rekabetiniz sonsuza kadar kardeşçe ve yurtseverce sürsün. Çöl bedevilerine para için teslim olmamanız her türlü takdirin üstündedir.”

ERTÜRK AYLAR ÖNCE TEPKİSİNİ DİLE GETİRMİŞTİ:

Süper Kupa finali Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacağı iddialarının konuşulduğu günlerde Türker Ertürk’ten sert tepki gelmişti. Ertütk X hesabından yaptığı açıklamada “Bu Cumhuriyet düşmanlığıdır” ifadelerini kullanmıştı

Türker Ertürk’ün işte o açıklaması

“Cumhuriyetimizin 100. yılında Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan’da oynanması kararı dünyanın en büyük saçmalığı ve Cumhuriyet düşmanlığıdır. Çağdışı bir rejimi aklama, İstanbul’da muhalif Kaşıkçı’nın katledilmesi emrini veren iradeye meşruiyet kazandırma, para alabilmek için şirinlik yapma hamlesidir asla kabul edilemez. Galatasaray ile Fenerbahçe bunu protesto etmeli ve maçı oynamamalıdır. Cumhuriyet ve çağdaşlık ancak bedel ödenerek korunabilir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi