Uğur Dündar WhatsApp görüntülerini paylaştı.Erkan’a destek verdi

Uğur Dündar WhatsApp görüntülerini paylaştı.Erkan’a destek verdi
Yayınlama: 20.01.2024 18:08
A+
A-

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve ailesi hakkında ortaya atılan iddialar sonrası iktidar sessizliğini korurken,duayen gazeteci Uğur Dündar’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Uğur Dündar WhatsApp görüntülerini alıntılayarak X hesabından yaptığı açıklamada, “Gaye Erkan ABD’de Türkiye’ye kaynak bulmaya çalışırken iftira servis ediliyor. Demek ki birilerinin fena halde rahatsız” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar açıklamasında şunları söyledi:

“Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan’ın emzirdiği bir bebeği var.
Bakıcı tutmak yerine anne ve babası bebeğe bakıyor. Onlar da emzirme saatlerinde işler aksamasın diye kendisiyle birlikte bankaya gidip geç saatlere kadar orada kalıyorlar.
Bir banka çalışanı birkaç gündür Gaye Erkan’ın babasıyla ilgili iddialar dile getiriyor. Bunlardan biri de baba Erol Erkan’ın bir personeli tokatladığı iddiası.
Ancak Ocak ayı başında Kübra isimli bir personel, anne Gamze Hanıma bir WhatsApp mesajı gönderiyor ve kul hakkından korktuğunu belirterek böyle bir iftira atılacağını haber veriyor.
Nitekim Gaye Erkan ABD’de Türkiye’ye kaynak bulmaya çalışırken iftira servis ediliyor.
Demek ki birilerinin Gaye Erkan’ın bu çabalarından fena halde rahatsız oldukları anlaşılıyor.”

‘GAZETECİ DE SADECE HAKİKATİN PEŞİNDE KOŞMALIDIR’

Uğur Dündar’ın paylaşımına bir kullanıcı “…normalden biraz fazla sahip çıkıyorsunuz gibime geliyor.” yorumunu yaptı.

Dündar bu yoruma verdiği cevapta “Hakikat topallayarak da olsa mutlaka hedefine ulaşır. Gazeteci de sadece hakikatin peşinde koşmalıdır. Benim de yaptığım sadece budur. Zor yetişen liyakat sahibi insanlarımızı dedikodularla itibarsızlaştırmanın ülkeye değil, sadece kötülük peşinde koşanlara yararı vardır.” ifadelerini kullandı.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi