Ülke Ülke Olalı Böyle Musibet Görmedi.! | Vecdet Öz Yazdı

Ülke Ülke Olalı Böyle Musibet Görmedi.! | Vecdet Öz Yazdı
Yayınlama: 02.04.2023 19:45
A+
A-

Beni eleştirirsen hainsin, bana oy vermezsen Müslüman değilsin deyip korkutarak, sindirerek, rant amaçlı yapılan yatırımları hizmet diye dayatarak, aslı astarı olmayan müjdeler vererek var olmaya çalışan AKP iktidarı bir anda depremle birlikte bataklığa saplanmıştır..

Bataklıktan çıkmak için de yine benzer korkutma ve sindirme operasyonuyla birlikte kayıpların akıbetini açıklamayarak, enkazı apar topar kaldırarak, çakma hastane temeli atarak, deprem konutu projesi başlattık aldatmacasıyla göz boyayarak ve seçim gündemini öne çıkararak deprem gündeminin üzerini örtmeye çalışmaktadır..

Her türlü seçim hilesiyle, sayısı belirsiz ithal seçmenle, iktidar olmanın avantajıyla, orantısız ekonomik güçle, medya üstünlüğüyle, taraflı anketlerle, her türlü karalama ve algı operasyonuyla, tehditle, şantajla, kanun kural tanımadan, sonuçlarını umursamadan her şeyi göze alarak seçimi alma ve iktidarda kalma çabası içindedir..

Görünen odur ki 14 Mayıs normal bir seçim olmayacaktır..

Vatan konusundaki hassasiyetleri farklı olduğu için ayrışan lakin iktidarın gitmesi konusunda hem fikir olan muhalif ittifaklar vakit geçirmeden ‘ittifaklar arası diyalog’ kurmalı ve başta sandık güvenliği olmak üzere birçok konuda işbirliği yapmalıdır.

Vecdet Öz 1959 yılında Samsun'un Çarşamba ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde yüksek lisans tahsili gören Öz, doktorasını aynı üniversitenin Adli Tıp Enstitüsü'nde tamamlamıştır.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde akademisyenlik görevi üstlenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2015'te ise 2009'da kapanan Adalet Partisi'ni kurmuştur. O zamandan bu yana partinin genel başkanlığını yürütmektedir