Ve beklenen oldu… Seçim sonrasına bırakılan Ekrem İmamoğlu davası başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, siyasi yasak ve hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşması bugün görülecek. Bir önceki duruşmada hakim, savcının İmamoğlu’nun zorla getirilmesi talebini reddetmişti.

Ve beklenen oldu… Seçim sonrasına bırakılan Ekrem İmamoğlu davası başlıyor
Yayınlama: 25.04.2024 15:58
A+
A-

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde, 29 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşen bir ihaleyle ilgili İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmıştı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği’nin hazırladığı rapor, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

İddianamede kamunun 250 bin lira zarara uğratıldığı iddia edildi. Hazırlanan iddianamede ise İmamoğlu dahil 7 isim hakkında “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ve siyasi yasak istendi.

İmamoğlu ile birlikte aynı dosya kapsamında Cem Ülken, Fidan Gül, Hasan Çetin, Hilal Çuhadar, Mehmet Hepgül ve Türkan Demirel Dişisağlam da yargılanacak.

Büyükçekmece 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde söz konusu davanın üçüncü duruşması bugün görülecek.

Savcının, İmamoğlu’nun zorla mahkemeye getirilmesi talebini reddeden hakim, dosyayı incelemek üzere Sayıştay denetçilerine sevk ederek duruşmayı 25 Nisan 2024’e ertelemişti.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.