Yeni bir siyasi parti geliyor…Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu parti kuracağını açıkladı

Yeni bir siyasi parti geliyor…Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu parti kuracağını açıkladı
Yayınlama: 24.12.2023 22:36
A+
A-

24, 25 ve 26. Dönem Kayseri Milletvekili ve Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu kendine ait YouTube kanalından yaptığı açıklamada parti kuracağını açıkladı.

Yusuf Halaçoğlu geçtiğimiz aylarda  Medya Siyaset TV’de katıldığı canlı yayında Cem Ayaz sorduğu soruya verdiği  cevapta “Seçim sonrasında siyasete büyük bir boşluk olduğu görüldü.Toplumdan çok büyük bir arzu var ,toplumu birleştirecek, sağa veya sol diye nitelendirilmeyecek, ülke yararına kim nasıl ne düşünüyorsa onların uygulanabildiği, toplumun ayrıştırılmadığı toplumun samimi inançlarına karşı çıkılmayacak,eğitimde köklü değişiklikler yapacak hukuk sisteminde köklü değişiklikler yapacak yeni bir siyasi anlayışa ihtiyaç olduğu görüldü Bu sebeple Türkiye’de halk tarafından tanınmış güvenilir insanlardan bir kurucular kurulu oluşturulmak suretiyle siyasi bir hareket yapılabilir mi arayışı içindeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Halaçoğlu bu akşam kendine ait youtube kanalından yaptığı canlı yayında en geç Şubat sonuna kadar partinin kurulacağını ilan etti.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi