Zincir marketlere yeni kural

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, zincir marketler için yeni kural getirildi. Karara göre, şube sayısı iki yüzden fazla olan zincir mağazalar, satışa sundukları ürünler ile şubelerine ilişkin verileri bakanlıkça belirlenen sisteme aktarmakla yükümlü olacak.

Zincir marketlere yeni kural
Yayınlama: 07.12.2022 00:42
Düzenleme: 07.12.2022 01:03
A+
A-

Son günlerde iktidar hayat pahalılığı nedeniyle zincir marketleri hedef almıştı. Ticaret Bakanlığı, fiyatların takibi konusunda dikkat çeken bir adım attı.

Ticaret Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme ile zincir marketlere yönelik yeni kurallar getirildi.

Yönetmeliğe göre, zincir marketler, satışa sundukları ürünlerle şubelerine ilişkin verileri Ticaret Bakanlığı’nın sistemine aktaracak. Bu veriler kurum, kuruluş ve kamuoyu ile paylaşılabilecek. Karar sayesinde tüketicinin fiyat karşılaştırması yapabilmesinin önü açılacak.

BAHÇELİ SERT AÇIKLAMA YAPMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sürekli zam yapan zincir marketlerin, FETÖ ile irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerekir” açıklaması yapmıştı.

Bu açıklamadan sonra da Ticaret Bakanı Mehmet Muş, zincir marketlere ilişkin yürüttükleri denetimlerin bulunduğunu belirterek, “Mevzuatın el verdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz” demişti.

BAHÇELİ’YE YANIT GELMİŞTİ

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, zincir marketlerin FETÖ’yle ilişkilerinin araştırılması gerektiğini söyleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye sert yanıt vermişti. “FETÖ ile bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var” diyen Aykaç, “Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler” ifadelerini kullanmıştı.(SÖZCÜ)

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.