Zülâl Kalkandelen’in kaleminden “Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü” kitabı okuyucusu ile buluştu

Zülâl Kalkandelen’in kaleminden “Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü” kitabı okuyucusu ile buluştu
Yayınlama: 28.10.2023 17:03
A+
A-

Gazeteci yazar, Hayvan Özgürlüğü Aktivisti Zülâl Kalkandelen’in  “Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü” kitabının 4.baskısı Cumhuriyet Kitaplarından çıktı.

Zülâl Kalkandelen sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “Kitabım yoluna artık Cumhuriyet Kitapları ile devam ediyor! Gözden geçirilerek yenilenen 4. baskı çıktı. Emeği geçenlere teşekkür ederim. 5 Kasım’da TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda söyleşi ve imza günü olacak. Onu da ayrıca duyuracağız.” ifadelerini kullandı.

Kitabı edinmek için bağlantı linki : Cumhuriyet Kitapları

KİTABIN TANITIM YAZISINDAN

“Bu kitap, yaşadığı dönemi belgelemek isteyen bir fotoğrafçının duyduğu ihtiyaçla yazıldı. İçinde yaşadığım topluma ve dünyaya dair anlamayan çalıştığım ama anlamlandıramadığım çok şey var. Bunların içinde ben en çok utandıran, 21. Yüzyılda artarak devam eden insan şiddeti. Kendi türüne, hayvanlara ve doğaya hâkim olmaya çalışan insanın güç savaşı, ne aklın ne de vicdanın kabul edebileceği türden…

İnsanlar arasındaki iktidar ve para odaklı savaş, zorbanın hemen her alanda ezmesine yol açarken, bu mücadele, insan ve insan dışı hayvan ilişkisinde yaşam hakkının yasal olarak yok edilmesi ile sonuçlanıyor. Sonuç olarak kendileri güçlüler tarafından ezilen insanlar da, hayvanları çeşitli gerekçelerle öldürmeyi normal görüyor. Bu çarpıklığın insanlık tarafından kabul edildiği, hümanist yaklaşımların adaleti insanla sınırladığı bir dünyada yaşıyoruz.

Biz hayvan özgürlükçüleri, yaşam hakkının savunucusuyuz. İnsanın ve insan dışı hayvanın, bu dünyaya gelmekle kazandığı yaşam hakkı, dokunulmaz olmalı; herhangi bir gerekçeyle yok edilmesi normalleştirilmemeli. Bununla sınırlı da kalmamalı; insanın ve insan dışı hayvanların yaşamlarını şiddete ve sömürüye maruz kalmadan sürdürme hakkı tanınmalı. 21. Yüzyılda insanlığın önündeki en büyük devrim bu…” 

“KALKANDELEN MEDYA SİYASET TV’DE VEGANLIK VE HAYVAN HAKLARINI ANLATTI”

Zülâl Kalkandelen geçtiğimiz günlerde Medya Siyaset TV’de Murat Selamoğlu’nun canlı yayın konuğu oldu. Kalkandelen programda Veganlık ve hayvan hakları konusunda doğru bilinen bir çok yanlışı ortaya koydu.

İzlemeyenler yada tekrar izlemek  isteyenler için yayını tekrar paylaşıyoruz

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi