ABD Temsilciler Meclisinden Biden’a Çağrı “Ukrayna’ya desteği çek”

ABD Temsilciler Meclisinden Biden’a Çağrı “Ukrayna’ya desteği çek”
Yayınlama: 13.08.2023 14:43
A+
A-

Rusya Ukrayna savaşında 18 ay geride kalırken savaşta Ukrayna’ya başta silah olmak üzere büyük maddi destek sağlayan Biden yönetimine tepkiler gelmeye başladı.

ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna ihtilafını “sonsuz bir vekalet savaşı” olarak nitelendirerek Ukrayna’ya destek verilmesine açıkça karşı çıktı. Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Warren Davidson, “Meslektaşlarım ve ben, Kongre’ye Ukrayna bağlamında kapsamlı bir strateji sağlanana kadar Başkan Biden’ın en son 24 Milyar dolarlık yardım paketini geri çekmesini talep eden bir mektup yazdık” ifadelerini kullandı.

‘ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ BENİ DOĞRULADI’

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada konuya değindi ve “ABD’nin Temsilciler Meclisi beni doğrulamış ve Ukrayna ihtilafını “sonsuz bir vekalet savaşı” olarak nitelendirerek Ukrayna’ya destek verilmesine açıkça karşı çıkmış.” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk paylaşımında şunları söyledi:

“Kuzeyimizdeki savaş başladığında bu savaşın Rusya-Ukrayna Savaşı olmadığını ABD’nin Rusya ile vekalet savaşı olduğunu yazmış ve ekranlarda anlatmıştık.

Halen savaşın 18. ayındayız geçen hafta köşemde yaptığım değerlendirmede bu savaşın en az 5 yıl daha sürebileceğini ifade etmiştim.

Bakın; ABD’nin Temsilciler Meclisi beni doğrulamış ve Ukrayna ihtilafını “sonsuz bir vekalet savaşı” olarak nitelendirerek Ukrayna’ya destek verilmesine açıkça karşı çıkmış.”

TÜRKER ERTÜRK’ÜN DİĞER KÖŞE YAZILARINI VE GÜNDEM DEĞERLENDİRMELERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.