Erdoğan’dan memur ve emekli maaş zammı ile ilgili açıklama

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösterdi. Erdoğan “Bu cürmü işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında izin verenler, bu alçaklığa göz yumanlar emellerine ulaşamayacak” dedi. Erdoğan memur maaşlarıyla ilgili düzenlemenin bayram sonrası Meclis’e sunulacağını da açıkladı.

Erdoğan’dan memur ve emekli maaş zammı ile ilgili açıklama
Yayınlama: 29.06.2023 23:59
Düzenleme: 30.06.2023 00:00
A+
A-

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Teşkilatları ile Bayramlaşma Programı’na canlı bağlantıyla katıldı. Burada konuşan Erdoğan İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösterdi.

Erdoğan “Bu cürmü işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında izin verenler, bu alçaklığa göz yumanlar emellerine ulaşamayacak. Türkiye olarak, tahrik siyasetine de tehdit siyasetine de kesinlikle boyun eğmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağı torba yasanın ne zaman Meclis’e sunulacağına ilişkin de bilgi verdi.

Erdoğan, “Seçimlerin ardından kolları sıvadık. Güçlü bir kabine kurduk. Meclis ve genel merkezdeki görevlendirmeleri neticelendirdik. İki kabine toplantımızda önümüzdeki dönemde atacağımız adımları belirledik. Birileri koltuk kavgasından başlarını kaldıramazken biz verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık. Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası sonuçlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.