Suay Karaman’ndan Kılıçdaroğlu’na cevap : Koltuğu almaya geliyoruz

Suay Karaman’ndan Kılıçdaroğlu’na cevap : Koltuğu almaya geliyoruz
Yayınlama: 24.07.2023 21:50
A+
A-

Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşanan başarısızlık nedeniyle parti içi muhalefetin hedefinde olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’na bir tepki de TÜMOD Genel Sekreteri , Akademisyen ve yazar Suay Karaman’dan geldi.

Katıldığı bir programda “Partinin ilkelerine bağlı temiz bir insan olsa Genel Başkanlığı bugün bırakırım.” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu’na yaptığı açıklama ile cevap veren Suay Karaman “Partinin ilkelerine bağlı ve temiz olan ben ve benim gibi birçok CHP üyesi vardır. Genel Başkanlık koltuğunu bırakmaya hazır mısınız? Koltuğu almaya geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Suay Karaman açıklamasında şunları söyledi:

“Ben 1977 yılında CHP üyesi oldum, 12 Eylül 1980 ile bu süreç son buldu. 1995 yılında yapılan değişiklikle, üniversite öğretim elemanlarına siyasi partilere üye olma serbestliği getirilince, yine CHP’ye üye oldum ve halen bu üyeliğim devam etmektedir.

Kendimi bildim bileli hep o muhteşem Altı Ok’a sahip çıktım, daima Atatürk ilke ve devrimlerini savundum. CHP’de sahte Atatürkçülere karşı çıktım, yazdım, konuştum; sizi genel başkan seçilmeden önce de eleştirdim. Arkamda her hangi bir kirlilik olmadığı gibi, tüm kirliliklerle de mücadele ettim.

Partinin ilkelerine bağlı ve temiz olan ben ve benim gibi birçok CHP üyesi vardır. Genel Başkanlık koltuğunu bırakmaya hazır mısınız?
Koltuğu almaya geliyoruz.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.