Türker Ertürk :Netanyahu iktidarda kalabilmek için…

Türker Ertürk :Netanyahu iktidarda kalabilmek için…
Yayınlama: 11.11.2023 14:27
A+
A-

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk X hesabından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Ertürk paylaşımında Netanyahu’nun iktidarda kalabilmek için Türkiye örneğinde olduğu gibi güvenlik ve beka siyaseti uyguladığını söyledi.

Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

” İsrail’de Netanyahu‘nun ülkeyi ikiye bölen bağımsız yargıyı ve demokrasiyi katleden sözde “yargı reformu”na karşı İsrail Savunma Bakanı Gallant‘ı ‘‘askerlerde derin rahatsızlık oluşturuyor” dediği ve yasanın onay sürecinin ertelenmesini istediği için Netanyahu tarafından görevden alınmıştı.

7 Ekim öncesinde İsrail‘de halk demokrasiye ve onun olmazsa olmazı olan bağımsız yargıya sahip çıkmak için meydanlarda eylem yapıyordu. Aksa Tufanı Netanyahu için Yehova‘nın bir lütfu oldu.

İsrail‘de muhalefet demokrasiye ve yargıya sahip çıkmak maksadıyla tekrar meydanları doldurmak için Gazze‘deki savaşın bitmesini bekliyor. Hakkında yolsuzluk suçlamaları ve dosyaları da olan Netanyahu ise savaşı uzatmanın ve bölgeyi ateşe vermenin derdinde.

Sonuç olarak söylemek gerekirse; Netanyahu‘nun iktidardan uzaklaştırılması İsrail’in, Filistin‘in, İki devletli çözümün ve tüm Ortadoğu bölgesinin hayrına olacak.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi