Kaybedilen Değerin Belgeseli “Hıfzıssıhha”

Kaybedilen Değerin Belgeseli “Hıfzıssıhha”
Yayınlama: 07.11.2023 19:47
A+
A-

Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü, İzmirli gazeteci – yazar Nihan Ertem tarafından yapılan bir çalışmayla belgesel haline geldi.

2023 yılı başında tamamlanan ve “Kaybedilen Değer Hıfzıssıhha” ismi verilen belgesele İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kendisi de dahil olmak üzere destek verdi. Geçtiğimiz Eylül ayında KRT TV’de gösterime giren Kaybedilen Değer Hıfzıssıhha, başta tıp doktorları olmak üzere özellikle sağlıkçılar tarafından büyük ilgi gördü.

2020 – 2022 yılları arasında yaşadığımız pandemiden ilham alarak çalışmaya başladığını ve çekimlerin İzmir ile Ankara’da gerçekleştirildiğini söyleyen belgeselin yapımcı- yönetmeni Nihan Ertem, 2011 yılında kapatılan Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’nün ülkemizin kaybettiği değerler arasında hayati öneme sahip olduğunu belirtti. Bu çalışmayla kamuoyunda bir farkındalık yaratma amacında olduğunu belirten Ertem, belgeseli izleyenlerden aldığı olumlu tepkilerden dolayı memnuniyetini de dile getirdi.

Nihan Ertem, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, kendi çalışmasının yanı sıra kültürel çalışmalara verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.

Kaybedilen Değer Hıfzıssıhha belgeseli, Mayıs 2023’de İzmir Tabip Odası’nda kısa versiyonuyla gösterime girmişti.  İzmirTube ve BirTV ‘de de yayınlanan belgesel, yapımcı Nihan Ertem’in YouTube sayfasından izlenebilmektedir.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.