Müsavat Dervişoğlu’na ŞOK!…İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına Sinan Bezircilioğlu seçildi

Müsavat Dervişoğlu’na ŞOK!…İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına Sinan Bezircilioğlu seçildi
Yayınlama: 22.01.2023 19:50
A+
A-

İYİ Parti İzmir 3. Olağan İl Kongresi bugün yapıldı. İki adayın yarıştığı kongrede yeni il başkanı Sinan Bezircilioğlu oldu.

Celal Atik Spor Salonunda bugün yapılan kongreye, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Rıdvan Uz ile Mehmet Tolga Akalın, Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, eski İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı katıldı.

Müsavat Dervişoğlu’nun, konuşmasında, başkan adayı Bezircilioğlu’nu kastederek, “Ben il başkan adayı kardeşlerimden bir tanesini tanımıyorum. ” sözünün gerginlik yarattığı ve çarpıcı mesajların verildiği kongrede  657 delege ile yeni il başkanını belirlemek için oy kullanma işlemine geçildi. Müsavat Dervişoğlu’nun açıkça destek verdiği Ülkü Doğan ve Sinan Bezircilioğlu’nun yarıştığı kongrede, 652 geçerli oy kullanıldı. Oyların 333’ünü alan Sinan Bezircilioğlu, İYİ Parti’nin yeni il başkanı oldu.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi