Siz yıllarca millete makarna dağıtmadınız mı?
Gece yarısı listenizdeki evlere poşet poşet erzak yığmadınız mı?
O erzağa hatta beyaz eşyaya boğduğunuz insanlar sizin için oy toplamadı mı?
Tarafsızlığı kalmamış partili valiler her seçimde canla başla sizin için çalışmadı mı?
Siz insanları önce fakirleştirip sonra beleşçiliğe alıştırmadınız mı?
Bizim paralarımızı son derece çarpık şekilde oy karşılığı çarçur etmediniz mi?
Sizin seçim çalışmasından anladığınız bu değil mi?
Sizden olanları ödüllendirip onları asker gibi cepheye sürerek oy devşirmediniz mi?
***
Açtım, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı adayınız Murat Kurum’u izliyorum. Vücut diline, gözlerine bakıyor, kurduğu cümleleri inceliyorum. Konuştuğunda tedirgin, bitsede gitsek der gibi. En vahimi kendi söylediğine kendi de inanmıyormuş havası seziliyor. Gözlerini kameralardan kaçırıp yere, sabit bir noktaya bakarak o noktadan medet umuyor, güç kazanmaya çalışıyor.
Adayınızın hatipliği zayıf. Bu durumdayken ve sizin seçim çalışması anlayışınız kendinizden olanlara ulufe dağıtmakken,Sayın Beyefendi tutuyor,İstanbul’daki Kent Lokantalarıyla dalga geçiyor. 9 Mart 2024’te kameralar karşısında şöyle bir açıklama yapıyor:
“Kent lokantalarını bir proje olarak İstanbul’a sunmak, çok büyük bir proje gibi de bahsetmek bizi hayrete düşürüyor. Değerli arkadaşlar, iki gecede İstanbul’unotuz dokuz ilçesine lokanta, sosyal tesis açarız. İki gecede açarız. Yani bunu sanki bir işmiş marifetmiş gibi anlatıyorlar.”
12 Mart 2024 tarihinde katıldığı bir canlı yayında ise yine benzer cümleler kullanıyor ve şunları söylüyor:
“Arkadaşlarım girme diyorlar ama bu konuya gireceğim,on bir kent lokantasını marifetmiş gibi anlatıyorlar, çok büyük marifetmiş gibi anlatıyorlar.”diyor. Aynı programda Buket Aydın, efendim tarafım belli olsun, tüm Türkiye duysun, görsün,etim kemiğimle, kanım canımla size tabiyim der gibi ve en komiği de kaprisli bir ergen genç kız edasıyla:
“Bu arada oyum size değil EkremBey, bunu da böyle söylemek isterim.” diyor. Hanımefendi AKP eliyle dönüştürülen sosyal yapıda makarna ile partiye bağlananlardan değil,bu yapının üstündeyer alıyor. Piramidin tepesinde.
Bunca tantanadan sonra Kent Lokantalarının AKP’yi çok rahatsız ettiğini anlamak için kâhin olmaya gerek yok. Çünkü ucuz ve kaliteli yemek sunulan bu lokantalardan herkes yararlanıyor. Gıda enflasyonunun tavan yaptığı, vatandaşın bırakın peynir zeytini, çökelek, lor, ufak taneli kalitesiz kül ufak zeytin dahi alamadığı şu günlerde, insana yakışır şekilde bir lokantada yemek yemesini sağlıyor. Gece yarıları kapılarına poşet yığılan vatandaş değil herkes faydalanıyor. Doğru olan da bu değil midir? İşte Murat Kurum’un arkadaşları ihtimal bu sebeple bu konuya girme, diyor. Çünkü karşısında partili sunucu olsa bile her Kent Lokantası dediğinde batıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR